“Управління спільним…” – в українському перекладі та англійському оригіналі

Posted on 28.01.2011

0


На сайті Тетяни Монтян infoporn.org.ua з’явився український переклад написаної в 1990 році “фундаментальної” книги відомої американки Елінор Остром, котра стала першою в історії жінкою – лауреатом Нобелівської премії в галузі економічних наук: за її дослідження у сфері управління природними ресурсами, що кидають виклик панівній економічній доктрині нео-лібералізму, згідно якої “приватник” ніби-то ЗАВЖДИ є кращим господарем, ніж громада.

“…можна спостерігати, що ані держава, ані ринок нездатні в довгостроковій перспективі забезпечити продуктивне використання систем природних ресурсів. Більше того – громади покладаються на інституції, не схожі ані на державу, ані на ринок, і керують деякими системами природних ресурсів доволі успішно протягом тривалих періодів часу…” – пише Елінор у передмові до даного видання.

Книга – безумовно цінна як одна з перших сучасних  “краєкутних брил” у підвалинах  концептуального бачення нової економіки майбутнього, заснованої на ідейно-світоглядних засадах анархо-синдикалізму. А також – як джерело аргументації в суперечках з тими, хто продовжує твердолобо обстоювати в сучасній Україні “неоліберальні” економічні доктрини 20-30 річної давності, незважаючи на ті катастрофічні наслідки, котрі їхнє застосування мало для якості життя та добробуту трудящих практично усіх цивілізованих країн.

В українському перекладі книгу Е.Остром “Управління спільним: еволюція інститутів колективних дій” можна прочитати тут.

З англомовним оригінал видання його можна співставити, натиснувши тут: Governing the Commons: The Evolution of Institutions for Collective Action.

Advertisements