Правові підстави застосування понять “політичні репресії”, “політв’язні” та “в’язні сумління” до сучасних подій на Україні

Posted on 16.01.2011

0


Правозахисні організації заявляють про відродження на Україні “політичних репресій” та наявність у нашій країні “політичних в’язнів. Про це йдеться в одноголосно схваленій резолюції круглого столу “Політичні переслідування в Україні в 2010 році: правова оцінка й перспективи захисту”, який пройшов 13 січня 2011 року в місті Києві з ініціативи Харківської правозахисної групи та Української Гельсінської спілки з прав людини за участю правників-науковців, практикуючих адвокатів, активістів громадських організацій та журналістів.

В ході круглого столу були обговорені теми кримінального, адміністративного та позаправового переслідування каральними та іншими державними органами представників політичної опозиції, активістів громадських організацій та учасників різноманітних протестних акцій у сучасній Україні, а також – налагодження системи практичної допомоги  жертвам переслідувань.

Учасники круглого столу схвалили, також, керівний документ “Визначення категорій, що стосуються політичних переслідувань”, підготований співголовою Харківської правозахисної групи Євгеном Захаровим. З текстом “Визначення…” можна ознайомитися тут.

Зокрема, до числа “жертв політичних переслідувань” учасники круглого столу віднесли фігурантів кримінальних справ, пов’язаних із “підприємницьким Майданом” 2010 року, кримінальної справи “за фактом приготування до розголошення державної таємниці” (справа Руслана Забілого); кримінальної справа проти координатора Вінницької правозахисної групи Д.Гройсмана, кримінальних справ проти колишніх високопоставлених чиновників Кабінету Міністрів (таких, як Є.Корнійчук, Ю.Луценко та інші), проти членів об’єднання “Тризуб” (за звинуваченням у “тероризмі”) тощо. А також – справи про адміністративні правопорушення проти учасників протестних заходів (Харків, 20 травня – 2 червня 2010; Львів – адмінпокарання Веренцова), відродження репресивної психіатрії – справа Андрія Бондаренка (Вінниця), “профілактичні заходи” щодо підприємців, журналістів, блогерів, представників певних конфесій тощо.

Advertisements